Neden katılmalı?

İstanbul hakkındaki fikir veya hayallerini paylaşacak bir yer olmasını diler miydin? Mahalle veya semtin adına iyi bir fikrin oldu ama bunu kimseye anlatmadın mı? O halde Nextistanbul artık senin etkin olabileceğin yer!

Tehlikeli yaya geçidi? Çok fazla gürültü? Yetersiz Toplu Ulaşım? Yetersiz Yaya Yolu? Yetersiz Bisiklet Yolu? Yetersiz yeşil alan? Değiştirmek istediğin yeri ve nasıl değiştirilmesini istediğini bize söyle veya insanların orada olmaktan mutlu oldukları, her şeyin yerli yerinde ve yolunda olduğunu bildiğin bir yer varsa orayı? Ya da bize korunmasını istediğin yeri söyle. Gönderin Nextistanbul’un Koru & Değiştir Haritasında yerini alacak ve tüm gönderilerle birlikte bu harita İstanbulluların ihtiyaçlarını ve hayallerini yansıtan koca bir resme dönüşecek.

Bunun dışında, Nextistanbul’un Koru & Değiştir haritasının Plancı, Yönetici ve Politikacılara yönelik bir kaynak olması amaçlandı. Harita profesyonellerin ürettiği plan konseptlerinin yerel taleplerle ilişkilendirilmesine yardımcı oluyor.  Bir yandan da toplanan veriler şehir vizyonunun esas katmanını oluşturuyor ve kent vizyonundan kentsel gelişime, tabandan üretilen fikri kitlesel-kaynağa (crowdsource) dönüştürmeyi amaçlıyor. 1000 gönderi ile beraber, bu vizyonun ilk hali online olarak yayınlanıyor ve yerel yetkililere iletiliyor. Daha sonra tüm gönderiler bir araya getirildiğinde ilk 1000 gönderi arasında en çok tartışılan yerler sivil vizyonun bir parçası haline gelmiş oluyor.

Katılımınız ile birlikte siz de bu vizyonun bir parçası haline gelmiş oluyorsunuz. Haydi! Bize İstanbul’da değişmesini istediğin yeri söyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir